אודותי

שירלי שפירא בעלת תואר שני .M.Sc בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית .סיימה את לימודיה בהצטיינות .לימודי התואר הראשון היו בפסיכולוגיה באוניברסיטת Johann "Wolfgang Gohthe Universitat בפרנקפורט שבגרמניה , ובהמשך סיימה בבר אילן בפקולטה לפסיכולוגיה וקרימינולוגיה .

התמחות בטיפול פסיכותרפויטי קוגניטיבי התנהגותי בילדים, נוער, ומבוגרים בקשת רחבה של בעיות דיכאון,פוסט-טראומה, הפרעות קשב וריכוז,התפרצויות זעם, הפרעות חרדה , פוביות, התמכרויות, הפרעות אישיות, הפרעת טורדנות כפייתית, סכיזופרניה , חרדות נטישה, והתמודדות עם פרידות ואבל.

בעלת רקורד עשיר בטיפול והתנסות מקצועית .מאחוריה מאות שעות טיפול בפרט ובמשפחות.בביה"ח לב השרון פרדסייה עבדה עם חולים פסיכוטיים, עבודה עם נוער שוליים ונוער בסיכון.

במהלך התמחותה עבדה באנוש עם אוכלוסייה שסובלת מסכיזופרניה וממאניה דפרסייה ותוך זמן קצר היה שיפור ניכר באיכות חייהם.

כמו כן, במסגרת התמחותה עם ילדים ונוער בביה"ח אברבנל במרפאת החוץ טיפלה בבעיות התנהגותיות ,חברתיות ורגשיות בקרב ילדים 5-18 ותוך פרק זמן קצר יחסית 10-12 מפגשים היה שיפור ניכר הסימפטומים הפוביים נכחדו לחלוטין ,ובבעיות הקשב וריכוז הילד שינה התנהגותו וניתב את הדחפים האימפולסיביים לאפיקים יעילים.

כיוון שמחלות נפש הן חבויות בעומקי נפש האדם ולא בכל מקרה נגלות לעין התמקצעות וידע יגרמו לאבחנה מהירה יותר וברורה .

בטיפול לאחר איבחון והמשגה,המטרה לנסוך במטופלים ביטחון עצמי שאבד ולהחזיר להם את כבודם שהוא ערך בסיסי, להחזיר להם את חוסנם הנפשי על מנת שיוכלו לתפקד בחברה בצורה בריאה ומאוזנת. בעזרת הטיפול הקצר טווח, מגיעים למטרה שהציבו לעצמם יחד עם המטפלת, ואיכות חייהם משתנה ללא היכר. בזכות ארגז כלים עשיר בפעילויות ובהכוונה השאיפה להביא את המטופל מהשוליים למרכז. האדם שמגיע לטיפול משול ברגעים מסויימים לציפור עם כנף שבורה אך ברגע שמקבל את הטיפול המתאים לו הכנף הזאת תחזור להיות שלמה ותאפשר לו לעוף איתה .

בטיפול המטפלת נכנסת ל"נעלי המטופל" חשה את החוויה שעובר ומנסה מנקודה זאת לתת לו את הקודים ההתנהגותיים והקוגניטיביים הראויים על מנת שמנקודה זאת יוכל לתפקד בדרך הנכונה והבריאה בחיים. זה לא קורה בפעם הראשונה. "כל מסע רגלי ארוך מתחיל בצעד אחד קטן". אבל לאחר זמן לא רב תוך תירגול והתמדה רואים את השינוי.

החזון שלי

ה"מתת"-לתת ולעזור לאדם שבמצוקה .

ע"פ ז'אן לוק מריון פילוסוף צרפתי בן זמננו, מתת אל מתקיימת בכוחה של האמונה ומתפרשת במונחים של אהבה ונתינה .

בכל אדם טמון פוטנציאל אדיר ויכולת לשנות את הקיים עם המוטיבציה וההכוונה הנכונים כל אדם ואדם עלול ברגע מסויים במעגל החיים המורכב להגיע למצב נפשי קשה משבר ,דיכאון אך עם הכלים המקצועיים והידע העשיר והרצון לתת למטופל את המקסימום.המוטו שלי להביא את המטופל לאיזון נפשי ולאושר.

שיוויון בין כל המינים ללא הבדלי דת ,גזע ומין כל אדם הוא אינדיבידואל בפני עצמו ויש בו את הייחודיות והיופי גם בעיתות של משבר והחוכמה היא להגיע אליו בדרכי נועם תוך אמפתיה והבנה מירביים .

אמפתיה ,כנות ופתיחות אוירה נעימה וידידותית שיתוף פעולה של המטופל בטיפול השגת מטרות ופתרון בעיות כשהדגש על ההווה .